Skip Navigation LinksHovedmeny > Kyrkja

Naustdal kyrkjekontor

Naustdal kyrkjekontor ligg i Kommunehuset til Naustdal kommune. Kyrkjekontoret har  ope måndag til fredag kl. 09.00-14.00.

           

Sist endra 12.09.2013


Kontoret er stengt når det er gravferd i Naustdal kyrkje.

Kyrkjekontoret
Kyrkjekontoret
TittelNavnJobbMobilPrivat
Sokneprest Rigmor Frøyen578182414895743657826584
KantorImke Schüren5781857191188958
KykjelydssekretærSigrun Solheim Savland578182409187828057818253
KyrkjevergeEllinor Wergeland57818570
TrusopplæringsmedarbeidarJostein Bildøy95191332
Kyrkjetenar NaustdalLaila Etterlid95034640
Kyrkjetenar VevringOla Dag Thingnes9574398757818808

Naustdal kyrkje

 

Frå 01.08.2014 har Naustdal sokneråd ledig 60 % stilling som

KYRKJETENAR I NAUSTDAL SOKN

Kyrkjetenaren skal gjere teneste ved kyrkjelege handlingar som gravferd, vigsel, og enkelte gudstenester, stå for reinhald og vedlikehald av kyrkja, samt ettersyn og stell av kyrkjegardane i sentrum og på Fredlund.

Naustdal kyrkje 2

I Naustdal kommune har vi to kyrkjer. Det er Naustdal kyrkje eller Sunnfjord katedralen som den også blir kaldt og Vevring kyrkje.

Steinkyrkja med sentrum

  "Den svartaste dagen i Naustdal si historie."

Slik vart det sagt den dagen rivinga av mellomalderkyrkja I Naustdal tok til.   

I Naustdal stod det ei steinkyrkje bygd i 1180. Kyrkja vart reven i 1890 for å gje plass til kyrkja som står i bygda i dag.

1672-1700 Henrik Finde

Tidlegare prestar i Naustdal og Førde kommune. Du finner både res.kap og sokneprestar i biletgalleriet.Sjå meir her.

Tilbake
  • Utskriftsvenleg versjon
  • Kontakt oss
  • Lag PDF
Kyrkjekontoret Tunavegen 6
Telefon
: 57818570

Fotograf: Britt Kringlen
Skøyteaktivitet på Nes vatnet 23.12.12
Britt Kringlen